25. kapitola- Nevyřčené tajemství Joe Stradfordové

15. dubna 2008 v 18:11 | Janicza |  Ve víru tance
No k éhle kapitole nemám ani co říct. snad jen, že pokud někomu vadí slovo sex, tak ať se přiraví, že si ho tam jednou přečte. přsahám, že to není nic prverzního, ale... No však uvidíte sami. a jak název prozrazuje:
Každý má své tajemství, které nikdy nikomu neřekl, ani nejlepšímu příteli! Joe jeno takové velké tajemství má.... Jaké?!

"Ahoj Lily, Mell!" pozdravila přicházející dívka s úsměvem své nejlepší kamarádky, které seděly u stolu po slunečním deštníkem a živě diskutovaly.
"Nazdar Joe!" oplatily pozdrav obě zvesela. "Tak co, jak si pořídila?" zajímala se hnedka brunetka, zatímco si Joe sedala na volnou židli.
"K mému vlastnímu údivu moc dobře! Před chvíli jsem byla v Krucáncích a Kaňourech, abych se zeptala, jestli je nějaká odezva na tu moji nabídku s ilustrováním a představte si, že jo! Nějaká začínající spisovatelka dětských knížek hledala někoho pro ilustraci, mám na ni kontakt, takže mám v plánu se a ní v nejbližší době spojit a domluvit se s ní."
"Páni, no to je bezva!"
"A to není všechno! Nedávno jsem byla v jedné mudlovské firmě a tam jsem se ptala jestli nemají volné místo. Původně neměli a když zjistili,že nemám tu mudlovskou maturitu nebo co to mají, tak se mnou mluvili jak s nějakým malomocným, jako bych byla úplná nula. No ale když jsem jim ukázala nějaké svoje výtvory, tak změnili názor a vyslechli si mě…. A nakonec přišli s tím, jestli u nich nechci pracovat!!!!" vhrkla nadšeně.
"A co ty na to?! Doufám že jsi neodmítla!"
"Že váháš Mell…. Od zítřka nastupuju! V kanclu budu muset sedět jenom 6 hodin denně a většinu práce si budu moct brát domů, pokud to budu stíhat!" oznámila hrdě. "Chápete to?! Jsem už oficiálně zaměstnaný člověk s vlastními příjmy a všechno mi perfektně vychází! Lukase bude hlídat babička, když budu já i táta v práci, všechno se mi teď daří… No ale co vy? Už něco máte?"
"No nemysli si, že jsi jediná komu se v pracovním životě daří! Mám míst u Munga, dneska jsem tam byl žádat o práci a měli tam pár volných míst…" pochlubila se Lily.
"Bezva a na jakém jsi vlastně oddělení, ať vím kde se na tebe ptát."
"Na dětském, u takových těch už větších. Původně jsem sice chtěla něco, kde bych se uplatnila s lektvary, ale to místo už bylo plné. No ale na dětském to taky není špatné, budu sice teď muset dělat i noční, ale to se postupem času změní. Dokonce i lidi tam jsou fajn! Byla jsem se tam podívat a nemůžu si to vynachválit!"
"Teda…. Ta to je bomba! Takže kdykoliv budeš mít zaracha a budeš chtít jít ven stačí, abych zašla za tvoji mamkou a zahrála to divadélko jako onehdy…" zasmála se Joe a Lily s Mell se k ní přidaly.
"No tím bych si už nebyla tak jistá, když máma na druhý den zjistila, jak je mi špatně, málem jsem to nepřežila…" zabědovala rudovláska při vzpomínce na ráno po oslavě výsledků zkoušek OVCE. "No a co ty a práce Mell?"
"Já? No… ještě o tom nikdo neví, ani naši…. Budete první komu to řeknu…" Mell se dramatiky odmlčela.Lily a Joe se na ni se zatajeným dechem dívaly a neopovažovaly se vydat ani lásku.
"Ke konci dubna příštího roku jedu do Skotska …" dořekla a čekala na reakce svých dvou nejlepších kamarádek. Ty na ni ale překvapeně hleděly.
Nejdříve se vzpamatovala Lily:
"No páni… to je teda šok!" dostala ze sebe ohromeně. Joe jenom přikývla.
"Souhlasím… a co tam budeš dělat?"
"No, budu studovat historii druidů a celkově magie jako takové! Našla jsem to na ministerstvu, když jsem se tam byla rozhlížet po práci, zjistila jsem si o tom něco víc a přišla jsem na to, že mě to nevyjde draho. Prý to nějak dotuje samotné ministerstvo, takže když jsem si to spočítala, budu na tom dobře. Nějaké vlastní peníze mám a pobyt na té akademii hradí ministerstvo, já si jenom budu muset koupit knihy a bude to v pohodě…. Popřípadě si tam najdu nějakou práci…" svěřila se ze svým plánem a zahleděla se do země.
"Tak to je vážně síla!"
"A co myslíš že ti na to řeknou vaši?"
"No tak to bych taky ráda věděla, ale asi to neskousnou zrovna nejlíp… mysleli si totiž, že si najdu nějaké dobře placené místo na ministerstvu a budu jenom kancelářská krysa, ale opak je pravdou…. Sice teď budu ten rok dělat na ministerstvu na informacích, zrovna se jim tam totiž uvolnilo místo, ale pak chcu odjet…. Jenom doufám, že se mnou kvůli tomu nepřestanou mluvit..." dodala o dost smutněji.
"Mell, já myslím, že to budou akceptovat… Je to přece tvoje rozhodnutí, co chceš dělat a co tě baví…" Lily ji přátelsky chytla za ruku.
"A navíc, je to tvůj život a ty si můžeš sama rozhodovat, co chce nebo nechceš dělat!" přidala se Joe. Mell se na obě podívala vděčným pohledem a v čích se ji zaleskly slzy díku.
"Děkuju…" usmála se. Ještě chvíli si povídaly o budoucím zaměstnání a tak celkově o budoucnosti….
*
"Holky… já vám ještě něco neřekla!" ozvala se po chvíli Joe.
"Tak spusť.." vybídla ji Lily.
"No, o tom se tak divně mluví…" začala ostýchavě.
"Jen do toho…"
"No, pamatujete si jak jsme byli slavit zkoušky…" Obě přikývly. "No a pak, když jsme se všichni rozešli do svých domovů, tak mě Sirius šel odprovodit…. Povídali jsme si, kochali se výhledem, no a pak jsme nějak přešli… od konverzace k…." zdráhavě sklopila pohled k desce stolu, "k… líbání…." Zvědavě zvedla pohled od stolu na Lily a Mell, které se tvářily smíšeně překvapeně a potěšeně zároveň. "No a od toho 'incidentu' u nás byl ještě několikrát a, no… prostě spolu asi chodíme…" vysoukala ze sebe.
"Asi?" zeptala se Lily pobaveně.
"No… asi! Ono je to totiž tak trochu složitější… Konverzujeme spolu dvěma způsoby, ale jestli je mezi námi nějaký vážnější vztah, tak to nevím…. On se nijak nevyjádřil…"
Obě ženy se potěšeně usmály a takovým tajemným výrazem, který Joe nemohla zařadit….
"Já myslím, že je… Ono totiž, James mi říkal, že od té oslavy je Sirius nějak v dobré náladě! Ne jednou ho prý přistihl, jak si pobrukuje a bezdůvodně se usmívá od ucha k uchu. Dokonce se ho i ptal, co mu je, no a on mu na to řekl jenom, že se mu teď úplně všechno daří…. No a podle mě, to bude tebou!" usmála se Lily.
"Myslíš?"
"Nemyslím- vím!"
"No, ale co když budu jako ty ostatní?! Ty které zezačátku oblbnul, což se mu u mě povedlo bravůrně, a pak mě jednoduše pošle k vodě a řekne mi Už mě nebavíš kotě!" Joe nahodila grimasu, kterou měla pokaždé, když byla náhodou svědkem Siriusova rozchodu s nějakou slečnou ještě v Bradavicích.
"Joe pokud sis ještě nevšimla, Sirius se od toho nešťastného famfrpálového zápasu, kdy jsi skončila na ošetřovně, hodně změnil!" připomněla jí Mell známý fakt, o kterém se jí s Lily snažily přesvědčit už pár měsíců.
"Vážně?"
"Stoprocentně! A nemyslím si to jenom já…"
"….I kluci si to myslí!" dodala Mell.
"No, ale co když se pletou? Já se nechci zklamat! Nechcu znovu prožívat to co před šesťákem…" zapohybovala a ne zcela bezdůvodně.
"V jednom tě můžu ujistit Joe a to v tom, že Sirius určitě není jako Patric."
"A jak to můžeš vědět?!" zeptala se rozhořčeně, ale hned toho litovala. Sklopila oči a o pár vteřin k oběma špitla tiché "Promiň…"
"Jak?! Asi tak, že ho znám 7 let!" obhájila rudovláska své tvrzení.
"No právě! Ale copak už si nevzpomínáš, co dělal většinu toho času?!- Otáčel se za každou sukní, nebyl týden co by jsi ho neviděla ve společnosti těch nánen, které mu padaly k nohám při každém jeho sebemenším sebevědomém gestu! …Já nechci být taková, jako byly ony!" dodala zoufale.
"Aspoň víš jaký Sirius byl…. Ale věděla jsi tohle i u Patrica?! -Ne, a taky tě hodně vzalo když se s tebou rozešel, přitom jste spolu chodili jenom měsíc půl. Mezi vámi byla jedině zamilovanost a trvalo hodně dlouho než si se z toho vzpamatovala!" Lily už byla hodně naštvaná a v tuhle chvíli jí byl tón milující kamarádky zcela cizí. Chtěla, aby Joe pochopila jaký Sirius ve skutečnosti je, že se změnil, a aby ona brala tu změnu na vědomí.
"Jenže s Patricem to bylo jiné! Nebyl to jen prázdninový flitr, bylo v tom něco mnohem víc!"
"Opravdu? A co to bylo neříkej že láska!" Lil si ironicky odfrkla. Mell jen těkala pohledem z Joe na Lily a mlčky sledovala tuhle hádku, už vzdala marné pokusy je uklidnit.
"Láska to vážně nebyla!" řekla tvrdě.
"Tak co teda?!" Lil si naštvaně složila ruce na prsou a pohrdavě se opřela o opěrku židle. Bylo štěstím, že venku seděly samy, všichni se raději uchýlili do chladna budovy.
"Sex…." To třípísmenné slovo řekla sotva slyšitelně. Stálo jí velké přemáhání, aby to vůbec řekla, nebyla pyšná na to, co se kdysi stalo. Nejraději by to ze svého života nadobro vymazala…
"Cože?!" vyhrkly obě až zděšeně a vytřeštily na Joe oči. Ta měla mrzutě skloněnou hlavu.
"Vždyť jste to slyšely!" zašeptala.
"To jsme slyšely, ale jak?"
"…Opil mě a já se s ním pak vyspala!" popsala zkráceně, co se tehdy stalo. Nejdřív chtěla říct, jenom tohle, ale nedalo jí to, musela pokračovat! Už jim to nemohla dál tajit. "Vůbec nic si z toho nepamatuju. Vím jenom to, že k TOMU došlo…" přiznala. "Myslíte, že jinak bych z toho,že se se mnou rozešel, byla tak špatná?! Kdyby mi dal kopačky, aniž by se To stalo, vzpamatovala bych se z toho nejspíš celkem rychle, ale po tom… Nešlo to! Proto jsem byla od té doby tak 'nepřístupná'," vysvětlila své tehdejší chování vůči opačnému pohlaví. "Nikomu jsem to tehdy neřekla, nemohla jsem…styděla jsem se za to a stydím se do teď! Za to, že jsem mu naletěla, nechala se opít, a vlezla jsem mu dobrovolně do postele… Věděla o tom jenom máma."do očí se jí nahrnuly slzy. Tentokrát ne vzpomínkou na mámu, ale na to období.
"Joe…" zašeptala Mell..
"Je mi líto, že jsem vám to neřekla dřív. Nebylo to tím, že jsem nechtěla nebo že bych vám nedůvěřovala, ale bála jsem se… a hlavně styděla!" řekla naléhavě a zatlačila slzy.
"Promiň mi to… já- já nechtěla jsem být tak hnusná!" omluvila se rusovláska.
"Nemáš se za co omlouvat, kdybych byla jen o něco víc otevřenější, tak bacho to tady a teď nemusely řešit…" podívala se na ně omluvným pohledem.
"Už je to ale pryč Jo…" usmála se povzbudivě Mell.
"Vím…Ale pořád mám strach, že se to bude opakovat! Teda ne i s tím, že budu opilá, ale že se do něj zamiluju a on mě pak odhodí jako nějakou cetku. A nejhorší na tom asi je, že já už se zamilovala a pokud to skončí, tak ho vlastně budu vídat i nadále… Budeme se scházet jako parta přátel… a já nevím, jak bych se na něj měla pak dívat, jak bych ním měla mluvit, teda pokud bychom spolu vůbec mluvili….."
"Joe, věříš nám?" zeptala se jí zcela vážně Mell. Přikývla. "Takže nám věř, když říkáme, že se Sirius změnil a že tě má rád!" dodala.
Pousmála se.
"Zkusím to…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luckily luckily | Web | 15. dubna 2008 v 20:44 | Reagovat

moooc hezká kapča...:)) povedla se ti...:)

2 Amaneria Amaneria | Web | 16. dubna 2008 v 14:27 | Reagovat

aa... honem další.. jsem do toho strašně zažraná... píšeš sqele..

3 Jaja Jaja | 16. dubna 2008 v 23:25 | Reagovat

Skvela kapca..uzasna..neviem sa dockat dalsej :)

4 Any Any | Web | 17. dubna 2008 v 14:13 | Reagovat

krásný moc se ti to povedlo

5 Polgara Polgara | Web | 17. dubna 2008 v 17:26 | Reagovat

Jo jo, kapitola je moc pěkná. Sice mi tam vadilo pár chybně napsaných slov, kdyžtak si to po sobě přečti, ale jinak nemám výtky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama