24. kapitola- Malá večerní lest 1/2

6. dubna 2008 v 18:03 | Janicza |  Ve víru tance
Počítač mám zpátky, kapitola je dopsaná a já se těším na komentáře! Je to o něco delší než jsem předpokládala asi 5 stránek ve Wordu. Přiznávám, že neumím dobře popisovat zamilvané scény, ale snažila jsem se. Kapitolu věnuju všem, kteří kritizovali předešlou část! Všem takvým vřelé díky!
Malé lži jsou všude a musíte lhát pokud něčeho chcete dosáhnout! Lhát se sice nemá, ale všechno se má jednou zkusit. Lily má poprvé domáí vězení a prvně utíká z domu (nebo snad ne?) Jak dopadnou OVCE bývalým bradavickým studentům, mají vůbec důvod oslavovat?
Omlouvám se za chyby a případným přívržencům Petera, pro kterého v povídce nějak nemám místo.

Joe zrovna seděla v obýváku na koberci a hrála si s bráškou, když na okenní tabuli zaťukala sova, dívka k ní přešla, otevřela okno, aby sovička mohla vletět. Schylovalo se ke konci července a byl nejvyšší čas, aby všem bývalým Bravickým studentům přišly výsledky zkoušek. Joe se podívala na adresu odesilatele dopisu a s potěšením zjistila, že je z Ministerstva kouzel, přesněji z Odboru pro vzdělání. Užuž chtěla rozlepit obálku a přečíst si jak zkoušky udělala, ale ještě než to udělala, kontrolně se podívala na hrajícího si Lukase a s hrůzou zjistila, že se právě snaží narvat si do pusy velkou nohu plyšového medvěda.
"Jestli budeš tohle dělat, i když vyrosteš, chudák holka co si s tebou něco začne…." Lamentovala a vytrhla mu plyšáka z pevného sevření a odložila do bezpečné vzdálenosti.
Konečně si v klidu mohla přečíst výsledky. Roztřesenýma rukama otevřela obálku a dala s dočtení. Obvyklou zdvořilostní pasáž vynechala a hned se vrhla na ohodnocení.
Přeměňování-Výborné
Kouzelné formule- Výborné
Obrana proti černé magii- Výborné
Péče o kouzelné tvory- Nadmíru uspokojující
Starodávné runy- Chvályhodné
Přečetla si výsledky ještě jednou, nemohla tomu uvěřit 3 výborné!!! Vyjeveně koukala na list papíru, než jí vyrušil rachotící zámek u dveří. Automatiky vzhlédla a chvíli na to už spatřila svého tátu s pracovním kufříkem v jedné ruce a klíči v druhé.
*
Nástěnné hodiny ukazovaly něco málo před 7 hodinou večerní, když v domě rodiny Stradfordů zazvonil domovní zvonek. Joe neochotně vstala od televize, mudlovského vynálezu, kterým si krátila chvíle, a šla otevřít. Cestou se ještě preventivně zhlédla v zrcadle a prohrábla si vlasy rukou. Neměla ani nejmenší tušení, kdo by tak pozdě večer mohl chtít jít na návštěvu, o to větší překvapení to bylo, když otevřela domovní dveře....
"Nazdar Joe! Doufáme, že nemáš jaké plány na večer, protože jestli jo, doporučovali bychom ti, si je fofrem zrušit! Dneska večer totiž jdeme slavit!!!!!" uvítal ji zvesela James.
"Ahoj!!!" na tváři se jí objevil překvapený ale šťastný úsměv. "Kromě hlídání ročního mimina nemám na programu nic lepšího, ale když chvíli počkáte…" gestem je vybídla, aby vešli dovnitř.
"Jasně!" přikývli oba hosté.
Bleskurychle vyběhl nahoru do pokoje a zamířila si to přímo ke skříni. A vytáhla z ní džíny, vkusné bílé tričko a letní, hnědé sáčko, aby ji v pozdějších večerních hodinách nebyla velká zima. Do kapsy strčila pár mincí a hůlku schovala do kapsy. Když už byla napůl cesty zpátky dolů do haly, za Jamesem a Siriusem, kteří na ni čekali dole v hale, ozvalo se s Lukasova pokoje nespokojené kňourání, které za chvíli přešlo v pláč. Nezbývalo jí nic jiného než vzít brášku sebou dolů a předat ho do osobní péče tátovi.
Scházela po schodech dolů a v náručí nesla brášku oblečeného v dupačkáh, který pořád nesouhlasně kňučel, čímž upoutal pozornost dvou mladíků dole.Oba dva na scházející dvojici vrhli udivené pohledy.
"Ještě chvilku," láskyplně pohladila chlapce po vláscích, který se k ní při pohledu na Jamese a Siriuse přitulil blíž."Jenom ho dám tátovi…"
Pár minut na to, se všichni tři společně přemístili do východní části Londýna, aby vyzvedli Lily. Jak se Joe ale dozvěděla, byl v tom jeden podstatný háček. Lily Evansová měla zaracha… a to proto, že v poslední době byla doma jen minimálně, většinu času totiž trávila s Jamesem, což tak moc nelíbilo jejím rodičům.
"Co kdybychom ji unesli? Přemístili se k ní do pokoje a pak se i s ní přemístili až k Remusovi?" navrhl James.
"Blázníš?!" zhodnotili jeho návrh Joe i Sírius jednohlasně.
"Kdybys to udělal tak si to pěkně… ty víš co!" dodal Sírius. Ani jeden si nevšímal Joe, která se pomalu blížila k domu Evansových, aby s nimi její kamarádka mohla oslavovat.
"…co si myslíš ty Joe?!" otočili se naráz oba k místu, kde předpokládali že stojí. Když ji ale našli kousek od domu Švandových, rozběhli se za ní.
"Co chceš dělat?!"
"Dostat Lily z domu, aniž by musela utíkat!" šibalsky se usmála. "Ale pokud to má klapnout, potřebuju, aby jste se někde schovali a byli ZTICHA!!!!"
Stála před domovními dveřmi, podívala se na svůj odraz v skleněné tabuli vsazené do dveří. Nahodila zkroušený výraz a zazvonila. Netrvalo dlouho a v předsíni se rozsvítilo, dveře se otevřely a v nich stála paní Evansová, kterou Joe znala z předchozích prázdnin.
"Dobrý večer paní Evansová…" pozdravila a dala si záležet a utrápeném tónu hlasu.
"Dobrý večer Joe!"
"..Víte, je mi to vážně nepříjemné, že vás otravuji takhle pozdě večer, ale nutně bych potřebovala mluvit s Lily, musí mi pomoct!"
"Je mi líto Joe, ale Lilyan má domácí vězení…" pronesla paní Švandová přísně.
"Ach… Ale já nutně potřebuju, aby šla se mnou, víte ono totiž můj malý bráška Lukas, pamatujete si na něj?!- vyprávěla jsem vám o něm minulé léto, on totiž pořád pláče a my s tátou nevíme, co by s ním mohlo být. Horečku nemá, ale nevíme jestli ho náhodou nebolí bříško nebo tak něco…" Nervózně si mnula prsty a vypadala, že nemá daleko k pláči. "No a mě napadlo, že by se na něj mohla podívat Lily. Já vím, že jsme s ním mohli zajet k doktorovi, ale k tomu mudlovskému je pozdě a k Sv. Mungovi mám strach se s ním přemísťovat, aby se mu třeba něco nestalo, no a po mudlovsku je to přes celý Londýn. A tak mě napadlo, že když zajdu za Lily, že mi přece jen pomůže, když si už udělala kurz na lékozelnici a už se v tom vyzná ví než my…." Svůj dlouhý monolog ukončila hraným vzlykem, až kluci schovaní nedaleko za stromem málem vyprskli smíchy. Paní Evansová se na Joe dívala s pochopením v očích.
"Prosím vás, nemohla by jste udělat výjimku a pustit ji?! Jen jednou, prosím udělejte to pro mě …. Táta byl doma celý zoufalý, přijde večer z práce a místo toho aby měl doma klid, tak mu pořád pláče jediný syn a nikdo neví jak ho zklidnit…"
"Ou…. Děvče, jistěže! Jestli je to tak vážné, tak samozřejmě, pojď dál…" pozvala ji dále do domu. "Kde má Lily pokoj snad víš…."
"Ano to vím…"
"Dobře, tak se s ní domluv a…"
"Jistě!" přikývla Joe a vycházela schody nahoru do patra a zamířila si to přímo k pokoji kamarádky. Když zaklepala na dveře jejího pokoj, ozvalo se jen:
"Ne mami, teď si vážně nechci povídat…"
"Lily, to jsme já Joe!" informovala ji kamarádka.
"Joe! Co tady u všech živých děláš?" vyjekla s nadšením, když otevřela
"Chci tě 'unést' …" zašeptala, ale potom už nahlas dodala: "Potřebuju od tebe nutně pomoc, Lukasovi asi něco je a já vůbec nevím co…. A tak jsem si řekla, že když už máš pár kurzů na lékouzelnici za sebou, že mi pomůžeš!" po očku na ni mrkla, doufajíc že pochopí tuhle hru, kdyby je náhodou někdo poslouchal za dveřmi.
"Co? Jemu něco je? A co chceš po mě?" Lil se nedala ve svém hereckém výkonu zahanbit.
"Právě že nevím, chtěla bych aby ses na něj podívala!- A vezmi si na sebe něco pěkného, jdeme ven slavit!" dodala už mnohem tišeji, tak aby to slyšela jen ona.
Pár minut na to už obě dívky scházely svižným krokem z schodů, Joe měla téměř mučednický výraz a Lily ji držela kolem ramen, aby to vypadalo, že ji utěšuje.
"Mami tak já jdu s Joe,přemístíme se z parku, od tamtu to bude bezpečnější!" oznámila Lily a společně vyšly před dům, kde si obě hlasitě oddechly. Vydaly se směrem k onomu již zmiňovanému parku, když procházely kolem stromů, které sloužily jako úkryt klukům, Joe jim gestem naznačila, že už můžou vylézt. Odezva byla téměř okamžitá. Oba pánové se vyřítili zpoza stromů a hnali se k nim jako velká voda. James okamžitě chytil Lily kolem pasu a zatočil s ní kolem dokola a toužebně svou milovanou políbil. Sírius si to zas zamířil k Joe a dal ruku kolem ramen.
"Netušil jsem, že jsi taková herečka..." zasmál se.
"No vidíš, jsem samé překvapení!" oplatila mu úsměv.
"To vidím, ale bylo to jenom slušné! Viděl jsem lepší!" provokoval.
"Teď jsi mě urazil!" prohlásila dramaticky. "I když jsi to aspoň uznal, kdežto TAMTI!!!!...." vrhla naoko pobouřený pohled po zamilovaném páru. "MI ANI NEPODĚKOVALI!!!" řekla schválně nahlas, aby upoutala jejich pozornost. Bezúspěšně.
"Hodně mi dluží, oba dva!!! Podívej se na ně, ani jim nestojím za povšimnutí…" pokračovala v lamentacích na zamilované přátelé.
"Podle toho co vidím, budeš s nimi tenhle rozhovor vést asi hodně dlouho než si nás ZAČNOU VŮBEC VŠÍMAT!" zahulákal mladý Black. Konečně se ona dvojice přestala věnovat jenom sobě a začali si všímat i okolního světa.
"Já čekám!!!" Joe začala klapat špičkou nohy o asfaltový chodník. Sirius, který ji stále držel kolem ramen neměl daleko k dalšímu výbuchu smíchu.
"A na co?!"
Bývalá nebelvítská střelkyně protočila nevěřícně panenkami a podívala se na Siriuse.
"Ještě se tak blbě ptej…"
"Jo ahá..." protáhl obeznámeně Potter. "Mnohokrát ti děkuji Joe! Nevím co bych si bez tebe počal!" začal s děkovným proslovem. Jmenovaná se spokojeně usmála.
"Vidíš, že to šlo…- Není zač!"
*
O 15 minut později si partička 6 mladých lidí vykračovala londýnskou ulicí a vesele se spolu bavili. Zrovna mířili do Děravého kotle a pak dál na Příčnou do nějakého baru, aby mohli oslavit úspěch ve splnění OVCE. V kouzelnickém světě už byli všichni plnoletí,takže měli přístup umožněný všude.
"Lidi, kdyby jste to viděli… myslel jsem, že se snad potrhám smíchy, a to jsem to viděl jenom z dálky…" Sirius zrovna Remusovi a Mell líčil, jak se jim, přesněji Joe, podařilo dostat Lily z domu, aniž by musela utíkat.
"No zas tak nic moc světoborného to nebylo! Jenom jsme si hrála a zoufalou a starostlivou sestřičku…On tady Sirius umí pořádně přehánět!" obhajovala se skromně Joe.
"Dělej tak, abych se neurazil Stradfordová!" upozornil ji Sirius.
"Jen se neboj Blacku!" usmála se na něj. Celou dobu co seděli v jejich vyvoleném podniku měl jednu ruku přehozenou kolem jejích ramen a ona proti tomu nehodlala nijak protestovat. Lily a James po sobě vrhali zamilované pohledy stejně jako Mel s Remusem.
"Takže tobě se Joe povedlo oblafnout i neoklamatelnou paní Evansovou?!"
"Hm… asi už t tak bude!" přikývla s andělským úsměvem.
"Tak to máš moji pochvalu..."
*
Číšník k jejich stolu zrovna přinesl láhev šampaňského a skleničky, čehož i hned využil Sirius.
"Dovolte mi, abych připil na náš úspěch, co se týče splnění zkoušek!" Všichni pozvedli skleničky a přiťukli si poprvé za celý večer.
"Na zkoušky!" ozvalo se sborově.
Bublinky pomalu, ale jistě stoupaly všem do hlavy a přiťukávali si už skoro na všechno. Na prázdniny, práci, Bradavice, podnik, ve kterém jsou…. S postupem času i na číšníka, který je ten večer obsluhoval, na profesory ze školy…
Čím blíž byla 10. hodina večerní, tím víc byli v náladě. Těsně před 10 se Lily zvedla:
"Hej, já bych už asi měla jít, nebo mi naši to zaracha přetáhnou o další týden!" dostala ze sebe namáhavě.
"Já si myslím Lil, že ti ho přetáhnout i tak, podle toho v jakém jseš stavu…." zahihňala se Mel a opřela si hlavu o Removo rameno, bylo na ni jasně vidět, že je ospalá.
"Jo, ale nejdřív mě tvoje máma přetáhne koštětem, za to jak jsem tě 'já' zřídila…." přidala se Joe.
"Neboj ona to pochopí!!!!" zarazil ji sebejistě James, který na tom byl celkem dobře, i když alkohol v krvi byl znatelný.
"Tím si tak jistá nejsem!!!" trvala na své tvrdohlavě. Chytla skleničku a chtěla se napít, jenomže jí v tom zabráni Sirius, který ji šampaňské vzal z ruky.
"Myslím, že už by to stačilo…" zašeptal ji do vlasů a ona měla pocit, že kdyby neseděla podlomily by se jí kolena. Němě přikývla a raději se na něj ani nepodívala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luckily luckily | Web | 6. dubna 2008 v 20:28 | Reagovat

jééé hned jdu na další a kdyby to z toho nešlo poznat, tak skvělé!.)

2 Polgara Polgara | Web | 8. dubna 2008 v 17:38 | Reagovat

Pěkná kapitola a ty tvoje úvody jsou čom dál tim lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama