4. kapitola- Fakt blbá sranda!

8. ledna 2008 v 21:56 | Janicza |  Ve víru tance
Přicházím se 4. kapitolou, a tiše doufám že si ji přečtete :)
Vedení školy přichází s rozřazením a první den školy uběhl. Jak bude kdo reagovat na to s kým je a smíří se s tím všichni?
Čtěte a rpsoím komentujte :-)

Většina studentů seděla ve společenské místnosti s velkou knihou v náručích a psali si úkoly. Byl to teprve první školní den a profesoři jim nadělili velkou hromadu práce. Trojce dívek seděla v tom nejútulnějším roku nebelvírské společenské místnosti.
"Cs! Prej: aby jste si všechno zase připomněli!" imitovala Mell hlas profesorky Bronzové a naštvaně zaklapla učebnici Starodávných run.
"Už mi to taky začíná lézt krkem… Oni si snad myslí, že ležet v knihách a bezmezně se šprtat něco, co se mi v podstatě ani hodit nebude, je nesmírná zábava..." přidala se Joe, promnula si unavené oči a raději se opět sklonila ke své učebnici přeměňování
"Holky, vy nemáte výdrž! Jak chcete zvládnout OVCE, když vám dělá problém napsat 3 pojednání?!" zvedla rusovláska oči od svého pergamenu.
"Ale Lily… Do OVCE je daleko a navíc OVCE je něco úplně jiného než opakování přeměny šutru na kotlík!"
Než stačila rusovláska argumentovat, ve společenské místnosti se objevila profesorka McGonagallová.
"Věnujte mi pozornost prosím!" Šum v místnosti ustal. "Mám tu pro vás informace týkající se vyhlášené soutěže.- Takže, 5., 6. a 7. ročníky mají účast povinnou." Místností se ozvalo nesouhlasné zamručení, profesorka si toho nevšímala a pokračovala: "Ostatní se mohou rozhodnout zda se účastní nebo ne, samozřejmě pokud se rozhodnete že ano, bude to jen dobře. Podmínkou je, aby byl pár ze stejné koleje!- Klání se bude konat po Novém roce přesněji 15. ledna , máte tím pádem spoustu času na přípravu. Povinný je jeden tanec, který jsme vám předem přidělili. Pár musí být tvořen chlapcem a dívkou!"
Mnozí se při té připomínce rozesmáli. Žena počkala až se hluk opět uklidní a pokračovala:
"Ti starší už jsou rozděleni, upozorňuji, že proti tomuto rozhodnutí, nelze protestovat!" Její pohled jakoby směřoval k nebelvírské primusce. "K těm tancům- budou zde i vypsány hodiny, na kterých se budete moct naučit základní kroky. A ještě, neprovádějte nic nevhodného!" Zdálo se, jakoby se profesorka opět podívala ostřížím zrakem na někoho ze studentů, přesněji na Síriuse Blacka. "Tak a to je zatím vše." Užuž se otáčela k odchodu, ale najednou si to rozmyslela a zastavila se uprostřed pohybu. Obrátila se zpátky ke svým studentům.
"Doufám, že vyhraje někdo z vás!" podívala se na všechny s hrdým úsměvem "A tady máte ještě vaše rozdělení!" Mávla hůlkou směrem k nástěnce a odešla.
Joe, Lily a Mell se ani nestačily pořádně začíst do knih, když si všimly Hillary, dle vlastní zkušenosti, největší drbny v Bradavicích. Bylo záhadou, jak se někdo jako ona mohl dosta do Nebelvíru.
"Merline, co ta zase chce…" Lily znuděně protočila panekami a přicházející dívce věnovala falešný úsměv.
"Ahoj holky jak se máte?" usmála se Hillary.
"Nazdar…"
"Joe, víš že ti závidím?!" Otočila se dívce, která nechápavě nadzvedla obočí.
"Nepovídej… a co se mi stalo tak úžasného že mi to závidíš i TY?!" Nasadila přesládlý tón, díky jemuž potlačila Mell své uchechtnutí zakašláním.
"Máš pravdu, je to úžasná věc…"
"Opravdu?!" ušklíbla se.
"Josephin…" Jmenovaná po ní vrhla vražedný pohled a vlasy jí chytly krvavě červený odstín, "… kdybys náhodou nemohla z jakéhokoliv důvodu pokračovat v soutěži, třeba by jsi se zranila nebo by ti vyrašilo akné, či jakákoliv jiná hrůznost! Tak se nestyď mě poprosit o to abych tě zastoupila…" Vycenila na ně svůj nabělený chrup.
Joe ji sjela nedůvěřivým pohledem od hlavy až k patě. Blonďatá hříva sahající po pas,chromě vyvinutá inteligence, objemný dekolt, dlouhé nohy, které zakrývala sukně, kratší než bylo povoleno. Prostě, typický úkaz nány běsnící po Blackovi.
"To by mě zajímalo s kým tak úžasným jsem, že mě chceš už předem vyšachovat?!"
"Máš pravdu je úžasný…" vzdychla zasněně.
"A kdo?!" houkla nevrle.
"..no přece, náš Síriusek…" věnovala jeden z fanatických úsměvů bradavickému Kasanovi, který jí kývl hlavou na pozdrav.
"Co?! On!?!" zakuckala se.
Joe vystrašeně těkala pohledem ze Síriuse na Hillary. Doufala, že teď někdo řekne: Apríl! Byla naprosto šokována, na jednu stranu sice byla ráda, ale strach z potenciální msty byl silnější.
"Já říkala, že je tě pro něj škoda! Ani neumíš ocenit to štěstí…" odfrkla si Hillary povýšeně a odkráčela v těsném závěsu svých věrných oveček.
"O můj Bože!" dostala ze sebe šokovaně-
"Nezávidím…" prohodila škodolibě rusovláska potlačovala smích.
"Dneska jsi vážně vtipná Evansová! Však, jestli já jsem s NÍM," podívala se po Blackovi, "tak ty budeš určitě z Jamesem! " uzemnila ji se lstivým úšklebkem a očima opět zabloudila ke krbu. Musela uznat, že se jí Sírius líbí, nejspíš jako každé, havraní vlasy mu elegantně padají do očí, které mají barvu bouřkového nebe, vysportovaná postava, mužný vzhled... Dá se říct, že je jasným úkazem mužské dokonalosti
"Z čeho tak usuzuješ?"
"Přemýšlej, proč jinak by se na tebe McGonagallová tak podívala, když říkala, že proti přidělení nelze protestovat?!"
"Třeba měla jiný důvod…"
"No je jen jeden způsob jak si to ověřit!" Mellani energicky vstala z křesla a zamířila k nástěnce, doprovázena svými přítelkyněmi.
"Ehm… Curtisnová, Eliseová…" četla brunetka seznam dívek, "Ach, ano, Evansová…." dramaticky se odmlčela. "Joe, gratuluji ti, tvůj odhad byl zcela správný, škoda že jste se nevsadily!" Otočila se k tmavovlásce, která se vítězně šklebila.
Lil se prodrala k pergamenu aby se přesvědčila na vlastní oči o tom, o čemž doufala že je výmysl. Ale bylo to tam napsáno černé na bílém: Lilyan Evansová- James Potter.
"Ó jen to ne…"
Joe mírně cukaly koutky směrem nahoru stejně jako její druhé kamarádce, obě ale nasadily soucitný výraz jakmile je rusovláska zpražila jedním z pohledů, které často věnovala nejmenovanému nebelvírskému chytači.
"Tak a teď uvidíme, jestli měla Hillary pravdu!"
"Francová, Griffinová, no tak počkat, na tebe bychom málem zapomněly!" otočila se na Mellani, Lil se vrátila očima zpět k seznamu
"Tiše ti závidím… líp si skončit nemohla…"
"Proč? S kým je?!"
"S Remusem," pokynula hlavou k hnědovlasému mladíkovi, k unavenou tváří. Ani jedné z dívek nepřišlo podezřelé, že právě ony jsou v páru právě s těmi třemi.
"No takže dál, Harrisnová, Rubbenová, Stradfordová…" dál už Lily nečetla, neboť společně s Mell propadly v smích.
"Děláte si srandu, že?!" zadoufala Joe, protlačila se skrz tři páťačky a začala hledat své jméno. Když uviděla, že vedle jména Josephin Stradfordová bylo i Sírius Black, nechtěla uvěřit svým očím. Popuzeně se podívala na své dvě smějící se kamarádky.
"A jste na tom skoro stejně!" ušklíbla se škodolibě Mell.
"Buď zticha!" přikázaly obě unisono s nepříliš nadšeným výrazem.
"A to jsem si myslela, že sedmák bude nejklidnější!" Joe se rozhodla se vrátit zpátky do křesla, následována holkama. Vydala se jedinou volnou cestou ke svému bývalému křeslu a to kolem Pobertů.
"Copak Stradfordová, nejsi spokojena se svým partnerem?!"
Zaklonil hlavu aby na Joe viděl, havraní vlasy mu splývaly po opěradle křesla. Upřel na ni pohled, který pro Joe očividně neznamenal klid.
"Správně! Nejsem spokojena!"
"Ale jak to? Je to snad nějaký slizoun?"
"No…. Takový přívlastek bych mu sice nedávala, ale…"
"A nevíš náhodou, s kterou krasavicí jsem já?"
Sebevědomě se rozhlédl po všech dívkách v místnosti. James se pobaveně šklebil a bez přestání visel očima na Lily.
"Náhodou vím." V hlavě jí pořád vrtala jeho předchozí věta, nebo spíš pouhá její část -se kterou krasavicí-…
"Tak mi to řekni!"
"Tak se zajdi podívat sám!"
Vrhl po ní pohled typu Nezahrávej si se mnou!
"Evansová a ty mi to řekneš?" zkusil to u druhé, jmenovaná jen zakroutila hlavou a šla si sednout.
"Griffinová??"
"Trhni si…" následovala Lily.
"Stradfordová, no tak…" protáhl znuděně.
"Máš nohy?!- Máš. Umíš číst?!- Silně o tom pochybuju, ale nejspíš jo… Tak si tam zajdi sám!" setřela ho a spokojeně odkráčela. Slyšela za sebou ještě obdivné Jamesovo hvízdnutí, který se na svého věrného kamaráda šklebil. Mladý Black se za Joe ohlídl, takhle se k němu žádná holka ještě nechovala, s výjimkou Lily, která nesnášela hlavně Jamese, ale každá jiná mu téměř padala k nohám, když na ni zavolal nebo se dokonce jen usmál, ale ona?!- Ne. Vypadá nedobytně jako sám Azkaban.
Trio dívek se spokojeně usadilo zpět do svých křesel, i když k učení se už žádná neměla.
"Zajímalo by mě, jestli si tam fakt dojde sám, nebo tam někoho pošle…" nadhodila Mell a dneska už aspoň po třetí zaklapla učebnici.
"Ten?! Kde žiješ… pošle tam buď Pettigrewa nebo zavolá na nějakou z tamtěch…" Ukázala na skupinku chichotajících se dívek, po Blackovi téměř šilhaly hladem.
"Možnost A byla správná!" Joe poukázala na zvedajícího se Petera.
"Co takhle se vypařit?" navrhla s nevinným výrazem Lil "Netoužím po Potterových sebevědomých kecech…"
Beze slova si všechny kamarádky sbalily své věci a pokud možno co nejrychleji se vytratily ke schodům vedoucích do dívčích ložnic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elesari Zareth Dënean Elesari Zareth Dënean | E-mail | Web | 9. ledna 2008 v 7:04 | Reagovat

jů, tak mam jednou štěstí na první komentář. Tahle kapitola je úžasná a možná ještě lepší než ty předchozí. Z mého pohledu se to vydáva správným směrem. Jsem zvědavá, zda bude Joe tančit se Siriuem dobrovolně, a nebo mu bude dělat naschvály.

2 Polgara Polgara | Web | 12. ledna 2008 v 17:30 | Reagovat

Moc pěkná kapitola a moc se těším na ten ples. A mimochodem, to rozdělení. Chudinky holky

3 Kate Kate | Web | 14. ledna 2008 v 21:59 | Reagovat

Teda to je skvélá povísdka už se moc těším na její pokráčko.

PS: Kdo bude chtít tak se ůže podívat ke mě na stránky.

4 Nika (Verča) Nika (Verča) | E-mail | Web | 21. ledna 2008 v 20:00 | Reagovat

chudinky... jim to teda nezávidim.. :oD

5 Jenny Jenny | Web | 5. dubna 2008 v 23:02 | Reagovat

Nádhera!!! Joe Siriho skvěle utírá=D Perfektní, moc se mi to líbí, jdu dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama